Sarımsak Yağı ve Faydaları


sarimsak-yagi-ve-faydalari

Sarımsak Yağının Faydaları

Sarımsak Yağı A1, B2, B6 ve C vitaminlerini içeren bir bitkidir. İçerisinde selenyum, amino asitler, silisyum, demir, iyot ve birçok mineral bulundurur. Eğer nefesiniz kokacak diye sarımsak tüketemiyorsanız, sarımsak yağı kapsülleri bulunmaktadır. Bu kapsüllerle sarımsak yağından faydalanabilir, hemde kokusuz bir nefese sahip olabilirsiniz.Sarımsak yağı solunum yolu enfeksiyonlarına karşıda faydalıdır. Bağırsaklarda oluşan solucan gibi bağırsak problemlerini önler. Sarımsak yağı kolesterolü düzenler. Bağışıklık sistemini kuvvetledirir. Kalp dostudur, kalbi korur, kalp krizi ve felç riskini en aza indirir.

Sarımsak yağı ile kolaylıkla kilo vererek istediğiniz kiloya kavuşabilirsiniz. Yani bu yağ sayesinde zayıflayabilirsiniz.Kötü huylu oluşan tümörlerin gelişimini engeller. Birçok kanser türüne karşı kalkan görevi yapar. Kolon kanserini % 35 azalttığını, yapılan araştırmalar ortaya koymuştur. Antioksidanlar açısından oldukça zengindir. Hazımsızlığı gidererek sindirim sisteminin rahatlamasını sağlar. Cilt hastalıklarına karşı direnci arttırır. Amipli dizanteri rahatsızlığında da kullanılmaktadır. Aristo’ya göre bu bitki, mükemmel bir tonik ve müshildir.

Sarımsak yağı saç dökülmesi şikayeti olanlar için oldukça etkili bir ilaçtır. Masaj yapar gibi sarımsak yağını saç diplerine uyguladığınızda, kan dolaşımını hızlandırır, saç köklerini besler ve saç diplerinden yeni saçların çıkmasına yardım eder. Yağı yatmadan önce saç diplerinize sürüp sabaha kadar bekletip, sabah şampuanlayarak yıkayabilirsiniz. Yıpranmış saç uçları, kırılmış ve güçsüz saçlara da sarımsak yağı uygulayarak, yeniden parlaklık kazanmasını sağlayabilirsiniz. Dengesiz ve yanlış beslenme ile saçları dökülenler için, kaybedilen vitaminleri geri kazandırarak saçları besler ve yeni saçların çıkması hızlanmış olur.

Sarımsak Yağı ve Faydaları ile Benzer Yazılar:

24 Nisan 2014 Saat : 11:50

Sarımsak Yağı ve Faydaları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed