SBS Tercih Süresi Bugün Son (29 Temmuz 2013)


Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl son kez gerçekleştirdiği Seviye Belirleme Sınavı’nda tercih süresi bugün sona eriyor. SBS adaylarının tercihlerinin MEB’in internet sitesinden bu akşam saatine kadar gerçekleştirmesi gerekiyor. Bugün MEB’in sitesinden tercih yapmayan SBS’liler tercih hakkını kaybetmiş olacak.

Bu yıl son kez düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) sonuçlarına göre tercih başvuru süresi, bugün sona eriyor.

Adaylar tercihlerini yaparken ”http://oges.meb.gov.tr” adresinde yayımlanan kılavuzdan yararlanacak. Tercih listesinin bir kez düzenleneceği, daha sonra ikinci bir tercih veya düzeltme işlemi yapılmayacağı, tüm yerleştirme işlemlerinin bu tercihe göre yapılacağı için tercihlerin özenle ve dikkatle yapılması gerekiyor.

OYP’si 201 ve üstü olan tüm öğrenciler yerleştirmeye katılabilecek. Yerleştirme işlemleri için uzatılan süre 29 Temmuz Pazartesi saat 17.00’de sona erecek. Yerleştirme işlemleri için öğrenciler en fazla 10 tercih yapabilecek.

Tercih başvurusu sadece bir kez yapılacak ve başvuru işleminden sonra değiştirilemeyecek. Tercihler, öncelik sırasına ve ”http://oges.meb.gov.tr” ile ”https://e-okul.meb.gov.tr” internet adreslerinde yayımlanan bir önceki yıl okul taban puanlarına dikkat edilerek yapılacak.

Başvurular bireysel ya da okul aracılığıyla yapılacak

Tercihlerini elektronik ortamda yapacak adaylar, ”http://www.meb.gov.tr”, ”http://oges.meb.gov.tr” veya ”https://e-okul.meb.gov.tr” internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulları kodlarına göre sıralayacak.

Elektronik ortamda tercih yapamayanlar ise tercih ve yerleştirme e-kılavuzundaki “Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”nu doldurup imzalayarak okul müdürlüğüne teslim edecek.

Tercihler, okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacak. Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme, elektronik onaylamadan önce yapılacak. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacak.

SBS Tercih Süresi Bugün Son (29 Temmuz 2013) ile Benzer Yazılar:

29 Temmuz 2013 Saat : 10:44

SBS Tercih Süresi Bugün Son (29 Temmuz 2013) Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed