Cinsel İlişki İçin 10 Faydalı Bahane


Cinsel ilişki yaşamanın, zevk almaktan öte bir birçok faydası bulunmaktadır. En basiti kalbinize,  cildinize iyi geliyor ve ekstra kalori yakmanızı sağlıyor…

Yani fazla kalorileri yaktırıyor, cildi güzelleştiriyor, koku ve tat alma duyularını geliştiriyor, kalp ve damarlara iyi geliyor, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı oluyor.Bütün  bunlara  bir ilaç ya da pahalı bir kür yardımcı olmuyor,faydalı olan; cinsel ilişki.

1.Cinsel ilişki,  kalp ve damar sağlığı için en iyi egzersizlerden biridir. Belfast Queens Üniversitesi’nde 1000 erkek üzerinde yapılan araştırmaya göre cinsel ilişki kalp-damar sağlığını güçlendirdiği tespit edilmiş. Araştırma, haftada 3 defa  ya da daha fazla ilişki yaşayan  erkeklerin kalp krizi geçirme risskinin yarı yarıya düştüğünü ortaya koymuş.

2. Cinsel ilişki, kalori yakmanın da en eğlenceli yollarından biri,  30 dakikalık bir yatak odası aktivitesi sonucunda ortalama 200 kalori yakılıyor.

3. Cinsel ilişki, beynimizin nörotransmiter (sinir iletici) üretmesine de yardımcı oluyor, bu da bizim ruh halimizin, yani keyfimizin daha iyi olmasını sağlıyor. Cinsel ilişki yine sinirleri yatıştırmanın da en etkili yolu…

4. Uykusuzluk sorunu olanların bu sorununa yine cinsel ilişki  deva oluyor. Orgazm sonrasında endorfin serbest kalıyor, bu da beyin için morfin etkisi yapıyor, vücut gevşeyip rahatlıyor;  dinlendirici bir uykuya dalıyorsunuz.

5. Doyuma ulaştığınız gecenin sabahında  kokuları daha iyi algıladığınızı fark edebilirsiniz. Orgazm sonrası salgılanan prolaktin hormonu beynin koku alma merkezini uyarıyor ve düzenli yapıldığında koku alma duyusunu daha da gelişiyor.

6. Soğuk algınlığına karşı portakal  mandalina yemenin yanında, yapılan araştırmalara göre haftada bir ya da iki kere yapılan cinsel ilişki bağışıklık sistemini yüzde 30 oranında güçlendiriyor.

7. Cinsel ilişki pelvis bölgesinde bulunan kasları güçlendirdiği için, mesane, rahim ve bağırsaklara destek oluyor. Bu da daha iyi bir “idrar kontrolü” yapılmasını sağlıyor.

8. Aynı araştırmaya göre, düzenli cinsel ilişki erkeğin performansını arttırıyor.

9. Cinsel ilişki çok etkili  harika bir ağrı kesici. Orgazm öncesinde vücut   5 kat daha fazla oksitoksin salgılıyor. Oksitosin de endorfin hormonunu harekete geçirerek migrenden arterit ağrılarına kadar bir çok şikayeti hafifletiyor.

10. Düzenli cinsel ilişki adet dönemlerinde beliren ağrıları da azaltmaktadır.

Cinsel İlişki İçin 10 Faydalı Bahane ile Benzer Yazılar:

11 Aralık 2013 Saat : 9:10

Cinsel İlişki İçin 10 Faydalı Bahane Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed