Selülit Nedir ve Doğal Yolla Selülit Tedavisi


selulit-nedir-ve-doğal-yolla-selulit-tedavisi

İnsan vücudunda bulunan yağ hücreleri mercimek büyüklüğünde ve sayısı aynıdır. Yağ hücrelerinin içerisinde bulunan atıklar, lenf kanalları sayesinde vücuttan dışarı atılır.Eğer bu lenf kanalları görevini tam anlamıyla yapamadığı zaman yağ hücrelerinin içinde bulunan atıklar dışarı atılamaz.

İnsan kilo alındığında yağ hücrelerinin sayısında herhangi bir değişiklik söz konusu olmaz, fakat şişerek büyür. Selülit denilen portakal kabuğu şeklinde oluşan pütürlü görüntü, büyüyen yağ hücrelerinin deri altında oluşturduğu görüntüdür.

Aşağıda 3 lü gruplar halinde yazdığımız bitkiyağlarını bire bir eşit oranda bir kapta karıştırıp, selülitli bölgeye masaj yapılarak 2 günde bir iyice sürülür.Ve 1-2 saat sonra yıkanır.Eğer hassas bir cilde sahipseniz daha kısa süre bekletebilirsiniz.Yıkama işlemini Yosunlu sabunla yapmanız daha etkili olacaktır.

 • Zambak yağı
  Keten yağı
  Ardıç yağı
 • Portakal yağı
  Buğday yağı
  Nane yağı
 • Susam yağı
  Yasemin yağı
  Anason yağı
 • Rezene yağı
  Lavanta yağı
  Limon yağı
 • Biberiye yağı
  Jojoba yağı

Şifalı Bitkilerle Yapılan Maskeler:

Doğal Maske
Sarmaşık yaprakları ve kırlangıç otu birlikte yirmi dakika suda kaynatılır. Ardından süzülür ve elde edilen posanın içine, yulaf unu ve susam yağı karıştırılarak lapa kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan lapa, temiz bir bezin üzerine yaydırılır ve sorunlu bölgeye konur.

Scrub
Scrubların ölü deriyi yok etme özelliği ve kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu özellikleri, selülitlere karşı savaş durumundadır.

Scrub reçetesi
1 ölçü zeytinyağını ½ ölçü ılık suyla karıştırıp, üzerine ½ ölçü temiz deniz suyu ekleyin. Sonra hazır karışımı avucunuza döküp, selülitli bölgeye aşağıdan yukarıya doğru masaj yapın. Bu işlemi yaptıktan sonra bölgeyi yıkayın ve losyon ya da krem sürün. Bu yöntem haftada 1 uygulanabilir.

Deniz tuzu da scrub olarak kullanılabilir. Sıcak bir duştan sonra problemli bölgeler tuzla ovulup, 5-10 dakika masaj yapılır ve sonrasında nemlendirici sürülür.

Deniz kumu iyi bir selülit önleyicidir.Çünkü deniz kumunun içeriğinde bulunan iyot cildi canlandırır, cildi ölü deriden arındırır ve selülitlerin parçalanmasına yardımcı olur.

3 hafta süresince, günde 3 bardak domates suyu içerek toksinlerden kurtulabilirsiniz.

Selülit Nedir ve Doğal Yolla Selülit Tedavisi ile Benzer Yazılar:

4 Haziran 2014 Saat : 10:49

Selülit Nedir ve Doğal Yolla Selülit Tedavisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed