ŞERBETÇİ OTU ve FAYDALARI


ŞERBETÇİ OTU ve FAYDALARIŞERBETÇİ OTU
Şerbetçi otuna halk arasında ömer otu ve maya otu da denilmektedir. Bu otlar kuru ve ferah ortamlarda kurutulduktan sonra işlenen, şerbetçi otunun birçok faydaları vardır. İştah açmada çok etkilidir. Mide ağrılarına ve hazımsızlığa iyi gelir.Tüketildiği andan itibaren sık idrar çıkarmayı sağlıyor ve vücudun temizlenmesine neden olmaktadır.

Sinirli olan kişilerin ,sinir sisteminde etkisi çok fazladır. Sinirli kişiler bu otları kullandıktan sonra sinirleri yatışmış ve sakinleşmiş olurlar. Romatizma ağrısı olanlar çayını yapıp içmeleri romatizmalarını biraz olsun azaltmaktadır. Bu otların en büyük faydası uyku sorunu ortadan kaldırır ,sabahı zor getirenler için birebir çözüm sağlamaktadır.

Bu otların yararı kadar zararlı yönleri de bulunmakta; Bu otları diyet yapıyorsanız kesinlikle tüketmeyin. Çünkü bu otlar vücuttaki tüm yağ ve suları aldığı için, diyet yaparken kullanılması zararlıdır. Bu otun devamlı kullanılması da vücuttaki tüm mineralleri götürdüğü için zararlıdır. Şerbetçi otu devamlı kullanıldığı zaman ,bayanlarda adet düzensizliğine, erkekler de ise cinsel isteklerinin azalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden bu otları her zaman fazla abartmadan ölçülü kullanmak gerekir.

ŞERBETÇİ OTU ve FAYDALARI ile Benzer Yazılar:

17 Şubat 2014 Saat : 9:28

ŞERBETÇİ OTU ve FAYDALARI Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed