Sınava Girmeden Önce Okunacak Dua


Sınava Girmeden Önce Okunacak Dua

Sınav stresi ve heyecanı sınava girecek tüm insanları etkiler. Aşırı heyecan ve korku kişinin başarısını bazen olumsuz yönde etkiler. Sınav stresini yenmenin en güzel yolu, heyecanı kontrol etmek ve en önemlisi de sınav için programlı ve yeteri kadar hazırlanmış olmaktır. Sınava girecek kişiler sınav konusunda kendini yeterli hissederse heyecana kapılmaz ve başarısı artar.Dualar çalışmayıp da başarılı olmak için okunmaz, başarılı olmak için önce emek edip çalışılır ve sonra da Allah’a  dua edilir.

Sınav Öncesi Okunacak Dua
Allâahümme salli alaa seyyidinâa Muhammedin ve alaa aali seyyidinâa Muhammed, salâaten tünciinâa bihâa min cemi’il-ehvâali ve’l âafâat. Ve takdiy lenaa bihâa cemî’alhaacâat ve tütahhirunaa bihâa min cemî’is-seyyi’âat ve terfeunâa bihâa indeke a’led-derecâat ve tübelliğunâa bihâa aksa’l gaayâati min cemî’il-hayrâti fi’l-hayâati ve ba’del-memâat. İnneke alâa külli şey’in kadiyr.

Sınav Öncesi Okunacak Duanın manası

Allâh’ım, Efendimiz Muhammed’e ve ehl-i beytine bizi bütün korku ve felaketlerden kurtaracağın, bütün ihtiyaçlarımızı göndereceğin, bütün günahlarımızdan temizleyeceğin, nezdindeki derecelerin en yücesine yükselteceğin, hayatta ve ölümden sonra bütün hayırların nihâyetine ulaştıracağın şekilde râhmet eyle. Muhakkak sen her şeye kadirsin.

Sınava Girmeden Önce Okunacak Dua ile Benzer Yazılar:

20 Şubat 2014 Saat : 12:02

Sınava Girmeden Önce Okunacak Dua Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed