Stres Topu Haline Geldiyseniz


Stres Topu Haline Geldiyseniz10 dakikada stres tedavisi:
Yaşamış olduğumuz şu dünyada mutlaka stres var. Stresi yaşamımımızın bir parçası haline getirmemeliyiz. Stres, ruh sağlığını etkilediği gibi fiziksel sağlığını da etkiler. Bu sebeple stres’ten kurtulmanın yollarını aramalıyız. Tamamen ortadan kaldıramasakta, stresin etkilerini en aza indirebiliriz. Eğer istnirse, on dakika gibi kısa sürede, midenizi geren, kalp atışlarınızı hızlandırarak insanı karamsarlığa iten stresten kurtulmak mümkün. On dakikada stres’ten kurtulmak için bakın ne yapabiliriz.

Stresten Kurtulmak İçin:

TELEFON GÖRÜŞMESİ

Özellikle de evde yalnız kalan ev kadınlarının stres’ten kurtulması için telefon birebir. Evde yalnız kalınca olumsuz düşünceleredalmaya başlarsanız bir dostunuzu arayın. Sizi stres’e sokan nedenleri konuşmak, içinizi dökmek sizi rahatlatacaktır.

OLUMLU DÜŞÜNÜN

Günlük tutarak her gün başınızdan geçen ve sizi mutlu eden beş olayı yazın. Günlüğünüze olumlu olayları, gelişmeleri ve düşüncelerinizi yazmanız mükemmel bir stres terapisi yerine geçecektir.

GEREKTİĞİNDE‘‘HAYIR’’ DEMEKTEN ÇEKİNMEYİN

.Yapılan bir teklifi reddetmek isteriz, ama karşımızdaki kişiyi gücendirmekten çekindiğiniz içinkabul eder ve onun istediğini yapmak zorunda kalırız.Buıda bize eziyetten başka birşey değildir.Bu gibi konularda zor durumda kalmamamız için zaman zaman ‘‘hayır’’ demeyi başarmamız gerekir.

UĞRAŞ DEĞİŞTİRİN

Bir iş yaparken sıkıldığımızda, o işle hiç alakası olmayan başka bir şey yapmak son derece yararlıdır. Stres’e sokan işi bırakıp kısa bir süre dinlenip, başka bir işle uğraşmak stres’ten kurtarır.

GÜLMEYİ BİLİN

Büyük bir stres içindesiniz, en basiti hemen elinize bir fıkra kitabı alarak, komik fıkralar okuyun. İş yerinizde veya bir ortamda stres altındaysanız, arkadaşlarınızla başınızdan geçen komik olayları konuşun. Beş dakikalık bir gülme, sizi son derecede rahatlatacaktır.

DERGİ OKUYUN

Ünlülerin yaşamını yayınlayan magazin dergileri sıkıntılarınızı unutmanız için birebirdir. Okurken kendi düşüncelerinizden sıyrılmanız, havanızı değişir. Gazetelerdeki haberler yerine karikatür ve resimlere bakmak bile yararlı olur.

DÜZENLİ OLUN

Evinizdeki dolapların raflarını elden geçirin. Fazlalıkları ortadan kaldırarak düzenlemek sizi rahatlatacaktır. Ev ve iş yerinizde düzenli olmanız stres’ten kurtulmanızı sağlayacaktır. Dağınıklık ve karmaşa da stresi arttırır.

EGAERSİZLE HAREKET EDİN
Gülükn on dakikanızı vücut egzersizlerine ayırırsanız, ruh halinizdeki değişiklik sizi şaşırtacaktır. Hareket etmeniz, zihni boşaltmanın en kolay yoludur.Ritmik egzersizler, kendinizi kontrol edebilmeniz için önemlidir.

Stres Topu Haline Geldiyseniz ile Benzer Yazılar:

10 Nisan 2014 Saat : 6:27

Stres Topu Haline Geldiyseniz Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed