Subliminal Mesaj ve Örnekler !


Subliminal Mesaj ve Örnekler

Subliminal mesaj, resimlere ilk bakışta kolay kolay algılayamayacağımız şekilde mesajlar yerleştirmektir. Bu mesajları bakar bakmaz algılayamayız, fakat beynimiz bunu bilinç altın da algılar. Bu algı bize ister istemez yön verir. Bu örnekleri en fazla gördüğümüz yerler çizgi filmler ve dünyaca büyük markalardır(acaba bu kadar büyük olmalarının sebebi bu olabilir mi?).

Subliminal mesajlara bi kaç örnek:

1. Pepsi:

Subliminal Mesaj ve Örnekler 1
Hepimizin bildiği üzere marketlerde bulunan içecek dolaplarında 330 ml içecekler üst üste düzülür, pepsi de bundan faydalanmış, pepsi kutu kolalar üst üste konulunca sex yazısı rahatlıkla okunabiliyor bu da beynimiz tarafından bizi onu almaya yönlendiriyor.

 

 

 

2. Cocacola :

Subliminal Mesaj ve Örnekler 2
Bu  resim cocacola’nın hazırladığı bir afiş yanındaki  ise afişteki buzun yakınlaştırılmış hali bulunmakta. Resmi incelerseniz  yine cinsel içerik bulunmakta. Cocacola bu teknik ve 25. kare tekniği ile satışlarını %70 arttırmıştır.

 

 

 

3. Camel :

Subliminal Mesaj ve Örnekler 3
Camel(bilmeyenler için sigara markası) ingilizce de deve anlamına gelir ve sigaranın kapağında deve resmi bulunur fakat devenin sol ön bacağında bir kadın resmi gizlenmiştir,dikkatlice incelendiğin de resimde gayet net ve rahat görülebilir.

 

 

 

4. Aslan kral :

Subliminal Mesaj ve Örnekler 4
Hemen hepimiz bu çizgi filmi biliyordur ve çocuklar da severek izler. Dışarıdan bakıldığında gayet masum  bir çizgi filim gibi görünüyor, ama bu sahnede yıldızların oluşturduğu şekilde sex yazdığı açıkça görülmektedir. Lütfen çocukları bu gibi tehlikeden uzak tutunuz.

Bu ve bunlar gibi nice örnekler çoğaltmak mümkün. Bizlerin yapması gereken müslüman  ve bilinçli anne ve babalar olarak bu gibi konularda daha uyanık olmak.

Subliminal Mesaj ve Örnekler ! ile Benzer Yazılar:

24 Şubat 2014 Saat : 12:01

Subliminal Mesaj ve Örnekler ! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed