Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır?


Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır

Tırnak yeme bir çok insanda bulunan kötü alışkanlıklardan biridir, vazgeçmekte oldukça zordur.Tırnaklarını yiyen bir insan hangi ortamda olursa olsun kimseyi ve hiçbir şeyi umursamadan bu alışkanlıklarını sürdürürler.

Bu alışkanlıkları kendilerini rahatsız etse de bu alışkanlıklarından vazgeçemezler. Bulundukları ortam buna uygun olmasa da küçük düşmekten çekinirler ama yinede tırnaklarını yemeye devam ederler. Tırnak yemek sağlığa çok zararlı bir alışkanlıktır.

Tırnakların altında her türlü mikrop barınabilmektedir.Temizliğe ne kadar dikkat edilse de mutlaka dokunulan bir yerden tırnaklara mikrop geçmektedir. Tırnak yemek yalnızca tırnakları ısırarak koparıp atmak değildir. Bazı insanlar tırnak kenarlarındaki etleri kanayıncaya kadar tırnaklarını kemirirler ve bunun farkında bile varmazlar.

Tırnak yeme alışkanlığından kurtulmak için ilk önce mutlaka doktora baş vurun.Yine kendiniz tırnaklarınızı hangi zamanlarda yediğinizi düşünün, yani sinirliyken mi, stresliyken mi? Bunun gibi benzeri nedenler ve mutlaka eczanelerde satılan tırnak yeme alışkanlığına karşı kullanılan acı ojelerden alın kullanın. Bu alışkanlığınızdan vazgeçmek güçtür ama insan istedikten sonra başaramayacağı hiç bir şeyin olmadığını hatırlayalım…Sağlıklı günler dilerim.

Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır? ile Benzer Yazılar:

3 Şubat 2014 Saat : 12:35

Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed