TTNet ADSL Şifre Değiştirme


Bildiği gibi TTNet ADSL üzerinden ya da başka biçimlerde internet bağlantısı sunan bir kurum. TTNet ADSL şifresi ise bu hizmet sağlayıcı protokollerine kayıt olurken edindiğimiz hesaba erişmemizi sağlar. Öncelikle şunu belirtelim ki TTNet ADSL şifreniz her ne kadar modeminiz ile bağlantınızı kurmanıza yarasa da başkaları tarafından bilinmesi hesabınızdan internete girileceği anlamına gelmez.

Yani parolanızı bilen biri başka bir telefon üzerinden sizin bilgilerinizle internet erişimi kuramaz. O halde neden ADSL şifre diye bir olay var? ADSL şifre değiştirme işlemine neden gerek duyuyoruz.
TTNet parola değiştirme işlemi yapmamızı gerektiren nedenler bağlantı ile ilgili değildir. TTNet şifre değiştirme kişisel bilgilerinizin güvenliği açısından önemlidir.

TTNet ADSL parolanızı bilen biri hattın kime ait olduğunu öğrenebilir. Bu sayede kişisel bilgilerinizi adresinizi öğrenebiliriz. Bu kullanıcı adı ve hesapla internette yapılabilecek sizin adınıza TTMail e-posta hesabı açmak, TTNet Wi-Fi hakkınızdan yararlanmak, TTNetin diğer hizmetlerini sizin izniniz olmadan değerlendirebilir. Bu şekilde size zarar verebilir. Bu nedenle TTNet ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirmek ve güvenliğini sağlamak önemlidir.

TTNet ADSL Parolası Nasıl Değiştirilir
Bu işlemi yani ADSL kullanıcı adını internet üzerinden yapmak mümkün değildir. Bunun için hizmeti aldığınız Telekom Müdürlüğüne hat sahibi olan kişi olarak kendiniz ya da vekalet verdiğiniz birinin işlemi yapması gerekmektedir. TTNet ADSL şifrenizi parolanızı ise internet üzerinden değiştirebilirsiniz.

ADSL şifresini değiştirmek resimli anlatım ile açıklayalım. ADSL parolasını değiştirmek için http://www.ttnet.com.tr/adslkotasorgulama/Sayfalar/login.aspx adresine gidiyoruz.

Bu sayfada ADSL kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip aşağıda beliren güvenlik kodunu da doğru biçimde girdikten sonra giriş işleminiz tamamlanır.

Giriş işleminin sonrasında bir uyarı sözleşme sayfasına girersiniz. Devam butonuna tıkladıktan sonra bu sözleşmeyi kabul etmiş olursunuz. Bu sayfadan sonra karşımızda “Menüden istediğiniz işleme ulaşabilirsiniz” şeklinde bir sayfa gelmelidir. Sayfanın üst kısmında “Şifre İşlemleri” bölümünden “Şifre Değiştirme” seçeneğini tıklayarak gerekli sayfaya ulaşırsınız. Yeni açılan sayfada ilgili alanları doldurup, eski şifre kısmına mevcut şifrenizi ve alttaki diğer 2 kutucuğa yeni şifrenizi yazarak “Kaydet” butonuna basarak ADSL şifrenizi değiştirmiş olursunuz.

TTNet ADSL Şifre Değiştirme ile Benzer Yazılar:

15 Ağustos 2013 Saat : 10:21

“TTNet ADSL Şifre Değiştirme” için 4 Yorum

 1. Batuhan06 diyor ki:

  kardeş şifreniz hatalı diyor ama şfremin doğru olduğundan kesinlikle eminim ?

  • admin diyor ki:

   Kardeşim yazımda verdiğim ttnet.com linkine tıklayarak, şifremi unuttum yazısını tıklayarak e-postanızı yazıp doğrulama kodunu da yazın ve gönderin ,e-postanıza gerekli bilgiler gelecektir.

 2. gökhan mete diyor ki:

  dehiştirme olmuyor

  • admin diyor ki:

   Öncelikle modemin içerisinde bulunan, modemin driver cidisini kullandığınız bilgisayara yükleyin ardından yönlendirmeleri takip ederek şifrenizi değiştirebilirsiniz.

TTNet ADSL Şifre Değiştirme Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed