Uyurken Ağızdan Salya Akması


uyurken-agizdan-salya-akmasinin-nedenleri

Yutkunma ve nefes alma problemlerinin nedeni sinüs enfeksiyonu olabilir. Bu enfeksiyon, uyurken salya akmasının nedeni de olabilir. Grip olduğunuzda durumun daha kötü olduğunun fark edebilirsiniz.

Mide Ekşimesi ya da Reflü (GERD): Haddinden fazla salya akıtma sebeplerinden biri de mide ekşimesi ya da reflü olabilir. Ekşime, mide asitinin yemek borusunu uyarmasına sebep olur. Bu aynı zamanda aşırı salya üretiminin de nedenidir.

Alerjiler ya da Zehirlenme: İç burun iltihabı, besin alerjisi, zehirlenme ve özellikle de böcek ilaçları ve böcek zehrine karşı, vücudunuz aşırı salya üretebilir.

Bademcik İltihabı: Bademcikler boğazınızın arka kısmında bulunan bezlerdir. Bu bezler bazen iltihaplanır ve boğazınızda birikmiş olan salyaları yutmanızı engeller. Bu iltihaplanma salya akmasına neden olan bademcik iltihabı olarak adlandırılır.

Ağız Yapısı: Ağız yapısı salya akmasına sebep olabilir. Bazı insanlar, uyurken dudaklarını kapatmakta zorlanır. Bunun nedenleri, geniş bir dile sahip olmaktan, genişlemiş bademcikten, düzensiz dişlerden ya da şişmiş geniz etinden olabilir.

uyurken-agizdan-salya-akmasi

Sırtüstü Uyumak: Sırtüstü uyumak salya akmasını engellemek için güzel bir fikir, salyanın, boğazınızdan gitmesi gereken yer olan aşağıya doğru akmasını sağlar. Kendinizi sıkıştırmak da güzel bir fikir, böylece uyurken yön değiştiremezsiniz. Kullandığınız İlaçları Doktorunuza Danışın Aldığınız ilaçların yan etkisi olarak da vücudunuz aşırı derecede salya üretebilir. Şüpheli ilaçları kullandığınızda vücudunuzda bir değişiklik meydana getiriyorsa doktorunuza anlatın ve ona göre hareket edin.

Uyurken Ağızdan Salya Akması ile Benzer Yazılar:

16 Temmuz 2017 Saat : 3:41

Uyurken Ağızdan Salya Akması Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed