Windows 8 İçin Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır


Microsoft‘un yeni işletim sistemi Windows 8 ile  başlangıç süresini yaklaşık 10 saniyeye indirdi.Bir çok noktada üst seviyede olan geliştirilmeler sayesinde  Windows’de oluşabilecek sorunlar için, kapanma ve sorun giderme yenilikler oldukça işimize yarayacak. Eğer Windows 8 açılmıyor veya çökme sinyali veriyorsa yapmanız gereken,  Metro boot menüsü ile bilgisayarınızı tekrar yükleyebiliyorsunuz yani sistemi geri yükleyebiliyorsunuz.

Bilgisayar sistemi açılmadığında veya Windowsu yeniden tekrar kurmak istediğinizde yapmanız gereken  Windows 8′in boot menüsünü kullanmaktır.Bu menüyle sistemi geri yükleme, imajdan geri yükleme, onarım işlemi başlatma gibi işleri ve komut satırına erişerek  yeni “Refresh” aracını kullanabileceksiniz.

Refresh aracı size iki ayrı seçenek sunar.Bunlardan  birincisi ile Windows 8′i sıfırdan kurarak  bilgisayarınızdaki  bütün dosyaları silebiliyorsunuz.Yani bilgisayarınızda ne var ne yok, kişisel dosyalar da dahil olmak üzere tertemiz yaparak siliyor.İkinci seçenekte ise fotoğraflar, belgeler medya dosyaları gibi dosyalar korunarak  Windows dosyaları tekrar yüklenerek Windows onarılıyor. İşlem sona erdiğinde, dosyalarınızla beraber yeni bir yüklemeye sahip olmuş oluyorsunuz.

Windows 8 İçin Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır ile Benzer Yazılar:

14 Ocak 2014 Saat : 12:28

Windows 8 İçin Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed