Yağlı Ciltler İçin Maske Yapılışı


Yüzün birden gençleşmesi, kan dolaşımını hızlanarak çalıştırılması, besinlerle oksijenin yüz üstündeki dokulara ulaşması için yapılan işleme canlandırma denir. Bu maskelerle yapılır. Maskelerin hemen hemen hepsinde su oranı yüksektir. Maske sürülünce suyun hemen uçması cildin serinlemesini,
Yüzün birden gençleşmesi, kan dolaşımını hızlanarak çalıştırılması, besinlerle oksijenin yüz üstündeki dokulara ulaşması için yapılan işleme canlandırma denir.

Bu maskelerle yapılır. Maskelerin hemen hemen hepsinde su oranı yüksektir. Maske sürülünce suyun hemen uçması cildin serinlemesini, rahatlamasını, gözeneklerin büzülmesini sağlar. Maske çıkarıldığında damarlar sayesinde alt deriye bol kan gideceği için cilt düzelir, gözenekler kapanır. Cildin görünüşünde belirli bir güzelleşme görülür. Yağlı ciltlere haftada iki, normal ciltlere haftada bir maske yapmak gerekir.

Malzemeler:
Bir yemek kaşığı bal
Bir tatlı kaşığı süt
Bir çay kaşığı limon

Hazırlanışı:

Malzemeler iyice karıştırılır ve 5 dk. bekletilir ve temiz cilde sürülür 20 dk. bekletilir, daha sonra cilt ılık su ile temizlenir. Maske temizlendikten sonra cilt tipinize uygun nemlendirici krem uygulanır.
Bu maske cildin yağ fazlasını alır, cildi temizler ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bu maskeyi hafta da bir uygulayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Maske Yapılışı ile Benzer Yazılar:

25 Ekim 2013 Saat : 9:40

Yağlı Ciltler İçin Maske Yapılışı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed