Yaşlanma Yok Artık


Bilim adamları yaşlanmayı tersine çevirip gençleşmeyi sağlayan bir yöntem keşfetti.
Yaşlanma; Vücudun tüm bileşenlerinin teker teker iflas ettiği,zayıfladığı bir süreç olarak biliniyor. Bilim adamları bu yorgunluk sürecini tersine çevirerek vücudun tazelenmesini sağlayan bir yöntem keşfettiler.

Hayvanlar üzerinde yapılan testlerde başarılı sonuçlar elde edilen yöntem sayesinde yakın gelecekte kanser, diyabet, kas erimesi, bunama gibi hastalıkların önüne geçilebileceği söyleniyor.

Yöntemin insanlar üzerinde denenmesi için gerekli prosedürlerin tamamlanmasıyla, insanlar üzerinde 1-2 sene içinde başlaması bekleniyor. Eğer sağlık için zararlı yan etkileri olmazsa, yöntemin yaşlılıkla gelen hastalıkların tedavisinde kullanılacağı düşünülüyor. Ancak gerçek amacın, “yaşlanmayı” tamamen ortadan kaldırarak çok daha uzun süren bir gençlik olduğu biliniyor. Hücrelerin içinde bulunan mitokondrinin ve nükleus’un arasındaki iletişimin bozulması sonucunda hücrelerde deformasyon başlıyor ve bu da yaşlılık adını verdiğimiz sürecin başlaması anlamına geliyor. Yeni yöntemde bilim adamları bu iletişimin yeniden kurulmasını sağlayarak, insanlarda yaşlılık sürecinin olmasını engellemiş olacaklar.

Bu keşif sayesinde insanlarda insülin direnci normale dönüyor, bu da kilo almayı engelliyor ve yağlanma beraberinde gelen hastalıklar da otomatikman ortadan kalkmış oluyor. Vücut daha dinç ve genç kalmayı başardığı için, yaşlılığın getirdiği hastalıklara yakalanma riski de ortadan kalmış olacak. Kısacası, insanların çok daha uzun yıllar genç ve sağlıklı bir vücutla yaşamaları mümkün olacak. Bakalım, bilim adamları insanlar üzerinde başarılı deneyler yaparak, yöntemi tıp dünyasına kabul ettirebilecekler mi? Tüm dünya şimdiden merakla bu deneyleri ve sonuçlarını beklemeye başladı.

Yaşlanma Yok Artık ile Benzer Yazılar:

30 Aralık 2013 Saat : 11:59
  Genel

Yaşlanma Yok Artık Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed