Yoğurtlu Kabartma Tozu Maskesi Tarifi Ve Faydası


Öncelikle yoğurt un insan vücudu için faydalarından bahsedelim. Kalsiyum deposu olan yoğurdun faydaları saymakla bitmez. Besin olarak tüketildiğinde kemik erimesine engel olan yoğurdun yağ yakıcı özelliği vardır. Bu nedenle zayıflama önerilerinde de yoğurdun yeri büyüktür. Bu kadar faydalı bir besin bizi güzelliğimiz konusunda da yalnız bırakmıyor.

İçeriğinde yoğurt bulunan karışımlar içerdiği asit sayesindeki yağ yakma özelliği nedeni ile öne çıkar ve cildimiz üzerinde mucizeler gösterir.

Özellikle yağlı ciltlerde yoğurt nem dengesini ayarlaması sayesinde birçok sıkıntıyı önler. Cilde parlak görünüm verir, pürüzleri yok eder.

Narin ciltlerde daha fazla rastlanan kırışıklıkla mücadele edebilen yoğurt birçok yüz maskesinin temel malzemelerindendir. Genç görünüş sağlayan yoğurdun içerdiği asit sayesinde cilt onarılır.

Yoğurt Kabartma Tozu Maskesi nasıl hazırlanır? Nasıl uygulanır?
1 kaşık yoğurt ile 1 paket kabartma tozundan oluşacak karışım size yoğurt kabartma tozu maskesini kolayca evde hazırlamanız  için yeterlidir. Karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 1 saat bekleyin ve sonrasında yüzünüzü ovalayarak temizleyin. Ilık su veya doğal tonik görevini görecek doğal maden suyu ile yüzünüzü yıkayın. Her hafta tekrar etmeniz halinde leke ve sivilcelerden kurtulacaksınız.

Yoğurtlu Kabartma Tozu Maskesi Tarifi Ve Faydası ile Benzer Yazılar:

27 Temmuz 2013 Saat : 10:04

Yoğurtlu Kabartma Tozu Maskesi Tarifi Ve Faydası Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed