YouTube Nasıl Video Yükleriz ?


YouTube Video Nasıl Paylaşılır?

YouTube’da video paylaşmak isteyen fakat, nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Burada şimdi, bir video nasıl oluşturulur ve Youtube’da nasıl paylaşılır onu anlatacağım.

İzlenecek yol:

YouTube.com websitesine giriyoruz ve Youtube hesabı oluşturuyoruz. Hesap açmadan birçok videoyu görüntüleyip izleyebilirsiniz fakat, video ekleyip youtube yayınlamak için bir hesabınızın olması gereklidir.
Videonuzu filme almak için net görüntü imkanı sağlayan bir web kamerası ya da video kameranızın olması lazım. Ne çektiğinizle alakalı olarak, film 10 dakikadan uzun olmasın. Kamera ne kadar kaliteli görüntü sağlarsa videonun kalitesi de o kadar yüksek olur.Çektiğiniz görüntüyü bilgisayarınıza aktarın.bilgisayarınızda yoksa Windows Live Movie Maker uygulamasını Windows Live web sitesinden yükleyin ve başlatın. Üst sol köşede bulunan “Movie Maker” ikonuna tıklayın ve açılan menüde “New Project”i seçin. Videonuzu Windows Movie Maker’a transfer etmek için “Add videos and photos”a tıklayın. Eğer web kameranız bilgisayarınıza entegreyse, video dosyası ortak klasördedir. Hem ortak klasörü hem de video klasörünü kontrol ettiğinizden emin olmalısınız
Ekranın üst kısmında bulunan ilk kutuya vidonuzun resmini sürükleyip bırakın. “Video Tools” bölümündeki “Animations” sekmesine tıklayarak ta geçiş efektleri ekleyin.
Story board’a ve “Add Music”e tıklayarak müzik ekleyebilirsiniz. İstediğiniz bir audioyu aktarın ve zaman çizelgesinde istediğiniz konuma sürükleyin. Audio oynatmayı taşımak için sadece dosyayı sürükleyin ve bırakın.
Azaltmak ya da kapatmak için Audio dosyasına sağ tıklamalısınız. Ayrıca audio seviyesini ve sesini de buradan ayarlayabiliyorsunuz.
Sorun olup olmadığını görmek için yayınlamadan önce videonuzu önizleyin. Bittiğinde “Movie Maker” ikonuna tıklayın ve “Publish movie”yi seçin. Ardından YouTube ikonunu seçin.Videonuzun çözünürlüğünü seçin. Windows Live hesabınıza giriş yapın. Eğer Windows Live hesabınız yoksa “Kaydol” linkine tıklayın. Ardından YouTube hesabınıza giriş yapın ve My Account’a tıklayın. Yeni sekmeye tıklayın ve “Video upload”u belirleyin. Videonuza taratın ve “Upload video”ya tıklayın. Videonun uzunluğuna göre, indirmek beş on dakika ve videonun işleme girmesi de bir saat kadar sürebilir.
İşlendikten sonra videonuzu görüntüleyin. Daha da hit olması için ilgili etiketler ve anahtar kelimeler ekleyin. Başlığın ve açıklamanın anahtar kelimelerinizle alakalı olduğundan emin olun. Kullanıcılara abone olun ve onları arkadaş olarak ekleyin. Video kanalınızın dikkat çekmesi için videolara yorum yapmak mükemmel bir yoldur.

İpuçcu ve Uyarılar

En iyi kamera, en iyi sonucu sağlayacaktır.
Videonuzun ağ trafiğini arttırmak için periyodik olarak etiketlerinizi değiştirin.
YouTube’un koşullarını okuduğunuzdan emin olun. Kullanıcı sözleşmesini ihlal edecek herhangi bir video, reddedilme nedenidir.

YouTube Nasıl Video Yükleriz ? ile Benzer Yazılar:

13 Ocak 2014 Saat : 1:40

YouTube Nasıl Video Yükleriz ? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed