YouTube’de Herkes Canlı Yayın Yapabilecek


YouTube’u sadece eğlenceli ve öğretici videolar izlemek için kullanmıyoruz. Yaşamını özel videolar halinde saklayabilir ya da  herkesin gelişmelerden anında haberdar olabilmesi için canlı yayın yapabiliriz. Daha önceleri sınırlı olan canlı yayın hakkı, artık hesabı onaylamış ve ihtar almamış tüm YouTube kullanıcılarıbu hakkı kullanarak canlı yayın yapabilecekler.

Google+ Hangout üzerinden anında YouTube canlı yayın yöneticisine geçilebiliyor.

Google+ ağını daha ilgi çekici hale getirmek isteyen Google, YouTube canlı yayın özelliğini koz olarak kullanmasını başardı ve Google+ Hangouts’un elini kuvvetlendirdi.

Hayranları için hızlı biçimde ulaşım imkanı sunmak isteyenler, takımlarını giyip saçlarına jöle sürebilir. Bu sistemi kontrol etmek için YouTube kullanıcıları hesap ayarlarına girip ilgili alana göz atabilir ya da Video Yöneticisi menüsünde Canlı Etkinlikler seçeneğinin oluşmasını  bekleyebilir.

YouTube Live servisi 2011’den itibaren kullanıma girmiş ama sadece belirli iş ortaklarına ve hesaplara sunuluyordu. Müzik, spor, haber ve oyun kanallarıyla sınırlanan özellikte ve en az bin takipçisi olması şartı vardı. Bu talep binden yüze inmişti. Bu tür online canlı yayın imkanı sunan Ustream, Brightcove ve Livestream gibi diğer servisler üzerindeki baskı da iyiden iyiye artmış oluyor.

YouTube’de Herkes Canlı Yayın Yapabilecek ile Benzer Yazılar:

18 Aralık 2013 Saat : 9:32

YouTube’de Herkes Canlı Yayın Yapabilecek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed