Yüzdeki Siyah Noktaları Doğal Yolla Çıkarma ve Doğal Maske


Yüzdeki Siyah Noktaları Doğal Yolla Çıkarma ve Doğal Maske

Genellikle burun üstü ve çevresinde çok görülen siyah noktalardan, ev de hazırlanıp yapılacak basit bir işlem sayesinde rahatlıkla kurtulup temiz bir cilde sahip olmak mümkün.

Yüzdeki siyah noktaları temizleme yöntemi: 

Yüzünüzü sabun veya temizleme maddeleri ile güzelce yıkayın. Ve yüzünüze 10 dakika yumuşatıcı krem sürün ve masaj yaparak ovun.

Yarım litre kadar suyu ocağa koyun ve içine bir tutam papatya, nane ya da ıhlamur koyup 20 dakika kaynatın.temiz bir havluyu kaynattığınız suyun içine batırın,sıcak vaziyette tabi yüzünüzü yakmayacak sıcaklıkta yüzünüzün üzerine koyun.

Havluyu, yüzünüz de soğuyana kadar bekletin, bunu en az 4 defa tekrarlayın.
Sıcak havlunun sayesinde siyah noktalar iyice yumuşayacaktır, bir pamuğa krem sürerek yüzünüzü iyice temizleyin. Artık siyah lekeler çıkarılmaya hazır. Başparmağınız veya iğnesi olmayan bir şırınga ile sivilce patlatır gibi iterek siyah noktalarını çıkarın.

Söyleneni yaptınız ve siyah noktalar temizlendi,artık siyah noktaların tekrar çıkmamasını veya en azından azalmasını sağlamak için yüzümüze maske yapalım.Ama bu maske herkese çok faydalı diyemeyiz çünkü siyah noktalar kişilerin cilt yapılarına göre farklılık gösterir. Fakat şu bir gerçektir ki bu yöntemi denemekten de bir şey kaybetmezsiniz, çünkü yapılan maske doğal ürünler olduğundan hiçbir yan etkisi olmayacak aksine az da olsa faydası olacaktır.

Yüzden siyah nokta oluşmasını engellemek için maske:

Kuru bademi bir havan kullanarak küçük parçacıklar olana kadar dövün. Havan içresinde oluşmuş olan bademin yağı ve suyunu tülbent ile ayırın. Geriye kalan badem posasını sıcak bir yerde veya güneş gören bir yerde kurumaya bırakın. Kuruyan badem bozasını hafif sulandırın ve yüzünüze sürünüz. Yüzünüze sürdüğünüz siyah noktaları yok etmek için maske 30 dk kadar yüzünüzde kalsın. 30 dakika sonra maskeyi sabunla temizleyin ve yüzünüze nemlendirici krem sürün.

Yüzdeki Siyah Noktaları Doğal Yolla Çıkarma ve Doğal Maske ile Benzer Yazılar:

16 Şubat 2014 Saat : 8:53

Yüzdeki Siyah Noktaları Doğal Yolla Çıkarma ve Doğal Maske Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

topuk kaşıntısı Son Yazılar FriendFeed